Ümarlaud “Lõuna-Rootsi Eesti Maja tulevik”

by

Pühap. 23. novembril toimus Lõuna-Rootsi Eesti Majas (LREM) Lundis ümarlaua koosolek teemal “Eesti Maja tulevik pikemas perspektiivis”. Kõik olid kutsutud. Korraldajaks oli A/S Lõuna-Rootsi Eesti Maja juhatus. Koosolekut juhatas Marju Mikiver, märkmeid tegi Katrin Särg. Osalejaid oli 27, rõõmustavalt palju meie oludes.

LREM juhatus oli ettevalmistuseks välja saatnud ringkirja Eesti Majas tegutsevatele eesti organisatsioonidele paludes lühikest aruannet  nende praegusest tegevusest ja tulevikuväljavaadetest. Ringkirja levitati ka e-mailiga noorematele eestlasele.

Sissejuhatuse ütles Marju Mikiver. Pikemalt võtsid sõna Madis Laas, organisatsioonide esindajad Pille-Mai Laas, Indrek Martinson, Eha Pöhl, Marju Mikiver, Johnny Kivimets, Rein Asu, noorte esindaja Kaoken Kõrm-Cerenius ja paljud teised. Elav diskussioon kestis ligi kaks tundi.

Pikem perspektiiv on eriti arutusel olnud peale seda, kui LREM oma suurema maja, üürimaja, müüs 16. juunil 2008. (NB! alles on ikka veel me “õige Eesti Maja” seltskondlikkude ruumidega.) Tuli uus olukord: peale laenude kinnimaksmist ja muude kulude tasumist oleme nüüd kapitali omanikud, mida tahame targasti kasutada ja paigutada. Selleks on muidugi tähtis saada aktsionäride (kokku ca 800! paljude aadressid teadmata) arvamisi, abi ja nõu.

Suurematest väljaminekutest: veebruaris 2009 tuleb maksta riigimaks . Hiljem, tõenäoliselt aprillis 2009, seisab ees maja fassaadi renoveerimine. Tegevuskuludega tuleb arvestada . Juhatus on ka diskuteerinud osa kapitali dividendidena väljajagamist . Koosolek hääletas dividendide väljajagamise poolt. Juhatuse ülesandeks jääb teha ettepanek  aastakoosolekule summa suuruse kohta.

Sissetulekutest: kapitali intressid, ruumide pidudeks väljaüürimine, kaks pikemaajalist üürnikku.

Raske – võimatu – on vastata küsimustele, mida tihti esitatakse: kui kaua on veel Eesti Maja tarvis, kui kaua elab väliseestlus Lundis. Arutati piiri 2 – 5 – 10 aastat. Üldine arvamine oli, et praegu veel on eestlust ja Eesti Maja Lundis tarvis, ja et eestluse püsimine Lundis ja Lõuna-Rootsis on sõltuv Eesti Majast.

Loodeti, et on võimalik aastal 2015 LREM saatus ja tulevik jälle luubi alla võtta: vaadata, mis meist on saanud-  ja vajaduse korral uus ajakohastatud plaan välja töötada.
Otsustati ümarlaua-koosolekuid korraldada iga teine või kolmas aasta.

LREM juhatuse nimel täname kõiki seekordse inspiratsiooni, abi ja toe eest! Võtame osalejate soove ning nõuandeid arvesse aastakoosolekuks 2009.

Ümarlaua koosoleku märkmed saadetakse välja osalejatele.

Lundis 2008-11-25

Marju Mikiver, Katrin Särg

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: